сряда, юни 24, 2026

В СУ ”М. Драгинов” бе открит нов STEM център

Учениците на СУ „Методий Драгинов“ от днес ще се обучават в STEM среда.

Новият център, в който ръководството и педагогическите специалисти вложиха много усилия и време, бе открит официално със специална програма от талантливите деца на училището.


Модерната образователна среда, с възможности за изследване, експериментиране и развитие на уменията в XXI век с интригуващото мото „Мисли, твори и променяй”, включва пет кабинета – оборудвани лаборатории за изследвания по биология, химия, физика и роботикоелектроника и две зали – за заснемане и за прожекции.


Новият център за откривателства, идеи и творчество е едно подкрепящо децата начало, което може да развихри въображението и творчеството им и ще ги подготви за бъдещето.

spot_img

Топ 5 тази седмица

spot_img

Свързани статии

ПОПУЛЯРНИ