четвъртък, юни 25, 2026

Григор Димитров е на 1/4-финал в Майорка след убедителна победа

Българинът се наложи над Абедала Шелбайх с 6:2, 6:4 и продължава силното си представяне на ATP 250 турнира

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на ATP 250 турнира в Майорка, след като записа категорична победа над йорданеца Абедала Шелбайх с 6:2, 6:4. Двубоят се игра на централния корт и продължи 1 час и 35 минути.

Състезанието се провежда на специално място за световния тенис, тъй като именно в Майорка се намира академията „Рафа Надал“, а островът е и роден дом на испанската легенда.

Българският тенисист демонстрира стабилна игра на сервис. В първия сет той бе 63% ефективен на първи сервис и 75% на втори, като реализира два пробива от четири възможности. Във втората част Димитров отново поддържаше високо ниво, печелейки 71% от точките при първи начален удар и 65% при втори, като добави още два пробива и допусна един срещу себе си.

На 1/4-финалите първата ракета на България ще се изправи срещу испанеца Алехандро Давидович Фокина, който елиминира Адам Уолтън с 6:4, 7:5.

Припомняме, че в предходния си мач Димитров победи австралийския квалификант Марк Полманс с 6:1, 7:6(3).

spot_img

Топ 5 тази седмица

spot_img

Свързани статии

ПОПУЛЯРНИ