понеделник, юни 22, 2026

Изложба „Киберзащитници“ показват в музея в Пазарджик

Тя ще бъде открита на 23 юни от 10.00 ч. в РИМ

Областна администрация Пазарджик и Българска академия за сигурност имат удоволствието да Ви поканят на официалното откриване на изложба “Киберзащитници”, под наслов “Заедно в борбата с кибертормоза на деца”.

Събитието ще се проведе под патронажа на областния управител на област Пазарджик – г-н Борислав Богословов на 23.06.2026г. (вторник), от 10:00, в Регионален исторически музей – Пазарджик (гр. Пазарджик, пл. Константин Величков № 15).

Програма “Киберзащитници” е основана в България от проф. Владимир Бронфенбренер през 2019г. и от 2021г. се осъществява в партньорство с Агенцията по защита на детето в киберпространството – Израел.

За последните четири години програма „Киберзащитници“ успя да намали в България с 302 400 броя на пострадалите деца в киберпространството, от 64.5% до 49.6%, като средно в ЕС процентът е 52.

От м. март 2024г. СУ “Христо Ботев” – гр. Септември е първото пилотно училище по програма “Киберзащитници” и е с рекордно нисък брой на пострадалите деца в онлайн среда (31.8%).

В рамките на Национална програма “Сигурност” на МОН и с подкрепата на община Бургас и РУО – Бургас, от м. декември 2025г. област Бургас е пилотна област по програма “Киберзащитници”, като  всички училища ще водят самостоятелно обучения по програмата в 4-ти клас.

spot_img

Топ 5 тази седмица

spot_img

Свързани статии

ПОПУЛЯРНИ